Žieminių padangų tipai

Žieminių padangų tipai

Žiemos sezonu tinkančios važinėti padangos yra skirstomos į dygliuotas, minkštos ar kietos sudėties bei universalias. 

Dygliuotos – tai padangos, kurios pasižymi puikiomis sukibimo savybėmis ant apledėjusios ar apsnigtos kelio dangos. Jos skirtos tiems, kurie nori jaustis didžiausią saugumą esant atšiaurioms žiemos sąlygoms. Šis padangų tipas tinka žmonėms gyvenantiems užmiestyje, kurie automobiliais dažnai važinėja su sunkiau pravažiuojama, rečiau valoma arba išvis nevaloma kelio danga. Tačiau važinėjant dygliuotomis padangomis ant šlapios ar sausos kelio dangos, išryškėja keli jų trūkumai: ilgas stabdymo kelias, dyglių keliamas triukšmas ir nestabilumas esant didesniam greičiui. Eksploatuojant žiemines padangas reikėtų žinoti, kad jos yra draudžiamos kai kuriuose šalyse, todėl planuodami kelionę įsitikinkite ar kitos valstybės įstatymai to nedraudžia.

Minkštos sudėties padangos pasižymi geromis sukibimo savybėmis ant sniego ir ledo. Jos siūlomos žmonėms, kurie nori jaustis saugūs žiemos metu, bet vengia dygliuotų padangų. Minkštos sudėties padangas leidžiama eksploatuoti be apribojimų ir jos yra tylesnės lyginant su dygliuotomis padangomis. Šio produkto trūkumai labiausiai išryškėja ant sausos arba šlapios kelio dangos: palyginus dyla greičiau, ilgas stabdymo kelias ir yra nestabilios prie didesnio greičio. Minkštos sudėties automobilio padangas galima identifikuoti pagal greičio indeksą (kuo mažesnis tuo padanga minkštesnė) arba paprasčiausiai jas palietus. 

Kietos sudėties padangos skirtos žmonėms, kurie važinėja miesto ir plento sąlygomis. Keliais, kurie dažniausiai būna pabarstyti ir nuvalyti. Šios padangos pasižymi geromis sukibimo savybėmis esant sausai ar šlapiai kelio dangai, o esant šlapdribai, jos yra stabilios net didesniam greičiui, taip pat pakankamai ilgaamžės. Trūkumai lyginant su dygliuotomis arba minkštos sudėties padangomis, tai savybės važiuojant ant apsnigtos ar apledėjusios kelio dangos. 

Universalios padangos. Dauguma vien iš pavadinimo sprendžia, kad šios padangos turėtų puikiai tikti tiek vasarai, tiek ir žiemai, bet taip nėra. Dar nėra tokio gumos mišinio, kuris pasižymėtų reikalingomis savybėmis esant minusinei ir pliusinei temperatūrai. Šios padangos labiausiai tinkamos vairuotojams, kurie eksploatuoja automobilį gana retai, važinėja lėtai ir atsargiai, o esant prastomis oro sąlygomis vengia vairuoti. Universalias galima identifikuoti pagal užrašus ant padangos šono, kuris turi būti arba AW (Any Weather – bet koks oras), arba AS (All Seasons – visi sezonai).