Kodėl reikia pakeisti žiemines padangas vasarinėmis

Kodėl reikia pakeisti žiemines padangas vasarinėmis

Kodėl reikia pakeisti žiemines padangas vasarinėmis

Žieminės padangos gaminamos iš minkštesnio gumų mišinio, kurio elastingumas padidėja susilietus su karštu asfaltu. Dėl to suprastėja sukibimas su kelio danga, padidėja protektoriaus nusidėvėjimas, jo perdūrimo rizika užvažiavus ant kliūties, o stabdymo kelias tampa ilgesnis. Be to, pernelyg didelis minkštumas blogai veikia automobilio kurso stabilumą. Todėl vasarinių padangų gamybai naudojamas kietesnis mišinys su mažesniu silicio polimerų kiekiu.

Vasarinės padangos nuo žieminių skiriasi ir protektoriaus raštu. Jis pasižymi gerai matomais išilginiais, siauresniais grioveliais ir kitokios konfigūracijos lamelėmis, dėl ko sumažėja akvaplanavimo rizika, pagerėja sukibimas su sausa ir drėgna kelio danga, užtikrinimas padangos atsparumas deformacijai manevrų metu, trumpesnis stabdymo kelias ir puikus suvaldomumas.

10 patarimų vasarinių padangų išsirinkimui ir eksploatavimui

  1. Sprendimą dėl padangų keitimo reikia priimti atsižvelgiant į transporto priemonės eksploatavimo sąlygas, kadangi oras tuo metu gali būti nestabilus, su smarkiais temperatūros svyravimais dieną ir naktį. Todėl, jeigu transporto priemones naudojatės daugiausia rytais ir vakarais, nereikėtų skubėti montuoti vasarines padangas. Geriau palaukti, kol vidutinė paros oro temperatūra stabilizuosis ties 5–7 °С žyma.
  2. Naudojant senas padangas, būtina patikrinti protektoriaus likučio storį. Jis neturi būti mažesnis kaip 2,5–3 mm. Kitu atveju, sukibimas su kelio danga bus nepakankamas.
  3. Kadangi padangos ant varančiosios ašies nusidėvi daugiau, pakartotinai montuojant, reikėtų vietomis pakeisti priekines ir galines padangas, o jeigu leidžia protektoriaus raštas, tai ir dešines su kairėmis. Tai padės pagerinti automobilio valdymą ir padidins padangų tarnavimo laiką. Jeigu ant vienos ašies naudojamos senos padangos, o ant kitos – naujos, tai pastarąsias rekomenduojama montuoti ant varančiųjų ratų.

Renkantis naujas padangas, svarbu tinkamai parinkti protektoriaus raštą, atsižvelgiant į transporto priemonės eksploatavimo sąlygas. Pavyzdžiui, ramiam važinėjimui tiks simetrinės padangos su nekryptingu raštu. Jos kainuoja nedaug, pasižymi subalansuotomis charakteristikomis ir gali būti keičiamos vietomis. Padangos su asimetriniu raštu yra universaliausios. Jos užtikrina automobilio stabilumą važiuojant tiek sausa, tiek šalpa danga, todėl puikiai tinka sportiškam vairavimui. Padangos su kryptingu raštu yra nepakeičiamos lietingose vietovėse, kadangi pasižymi aukštu atsparumu akvaplanavimui.

 

  1. Kuo ilgiau padangos guli sandėlyje, tuo mažesnis yra jų eksploatavimo resursas, kadangi guma sensta. Todėl pageidautina pirkti produkciją, išleista ne anksčiau kaip prieš 1-2 metus.
  2. Kietos padangos, esant kitoms panašioms sąlygoms, yra atsparesnės nusidėvėjimui. Todėl tuo atveju, kai transporto priemonė kasdien įveikia didelius atstumus, geriau rinktis būtent tokį produktą. Tačiau reikia turėti omenyje, kad minkštesnė guma pasižymi geresnėmis sukibimo savybėmis.
  3. Lengvojo lydinio ratlankiams reikia rinktis padangas su dideliu apkrovos indeksu. Jos mažiau linkusios į šonų pradūrimą, tačiau šiek tiek padidina kuro sąnaudas.
  4. Keisti ratus su padangomis kur kas naudingiau ir patogiau, negu pačias padangas. Pirmuoju atveju, darbus galima atlikti savarankiškai. Be to, sumažėja tikimybė pažeisti padangas demontavimo ir montavimo metu.
  5. Iš gamintojo rekomenduojamų dydžių, eksploatavimui šiltuoju metu laiku geriau pirmenybę teikti plačioms padangoms. Jų kontaktinis plotas su kelio danga yra didesnis. Tačiau turėkite omenyje, kad taip pat gali šiek tiek padidėti akvaplanavimo tikimybė.
  6. Norint, kad padangos tarnautų jums ilgai, reikia rinktis žinomų gamintojų produkciją, tokių kaip Continental, Bridgestone, Dunlop, Goodyear, Michelin, Pirelli, Cooper. Įprastai, be gamyklų ir testavimo poligonų, jie turi nuosavus mokslinių tyrimų centrus, todėl aktyviai kuria ir įdiegia inovacines technologijas. Jų asortimente yra tik patikimos, efektyvios, kokybiškos ir saugios padangos.

Išvados

11       Padangų kokybė ir patikimumas tiesiogiai veikia eismo saugumą. Nuo jų priklauso transporto           priemonės valdymas, jos stabilumas, pravažiavimo galimybė, stabdymo kelio ilgis. Todėl padangas reikia rinktis atsakingai. Laikykitės automobilio gamintojo rekomendacijų ir mūsų patarimų, ir tai neleis suklysti perkant ir eksploatuojant padangas.