Kaip išsirinkti žiemines padangas?

Kaip išsirinkti žiemines padangas?

Kaip išsirinkti žiemines padangas?

Vienas iš svarbiausių saugumo faktorių kelyje - pasirinktų padangų kokybė ir tipas. Didmiesčiuose gyvenantiems ir užmiestyje mažiau besilankantiems gyventojams specialistai pataria rinktis padangas pagamintas iš kieto mišino, o daugiau laiko praleidžiantiems už miesto, sunkiai pravažiuojamuose keliuose, turėtų rinktis minkšto mišinio žiemines padangas.

Artėjant šaltąjam metų sezonui kyla dilema kokias padangas pasirinkti. Didelė pasiūla ir skirtingi parametrai neretai paklaidina vairuotojus.

Padangas vairuotojai turėtų rinktis atsižvelgdami į savo gyvenimo tempą, gyvenamąją vietovę ir netgi laisvalakio pomėgius.

Vairuotojams daugiausiai laiko praleidžiantiems mieste specialistas pataria rinktis kieto mišinio žiemines padangas. Tokios gamybos padangos pritaikytos geriems, dažnai valomiems keliams. Tinka šlapiai dangai, tačiau prastas sukibimas ant ledo ir sniego. Šių padangų eksploatacijos laikotarpis - ilgiausias.

Vairuotojai, kurių kelyje dažniau pasitaiko rečiau valomi keliai turėtų rinktis vidutinio kietumo žiemines padangas.  Šios padangos tap pat labiausiai pritaikytos miestų gyventojams. Padangų sukibimas su danga vidutiniškas tiek su rudenišku, sausu ar šlapiu keliu, tiek su snieguotu ar apledėjusiu.

Vairuotojai gyvenantys kaimo vietovėse ar mėgstantys dažniau apsilankyti gamtoje turėtų rinktis minkšto mišinio žiemines padangas. Šios padangos pritaikytos prastiems beveik nevalomiems keliams. Su danga geriausiai sukimba snieguotame ir apledėjusiame kelyje, prasčiau – šlapiame bei sausame kelyje. Šios padangos tarnauja trumpiausiai, todėl jas turėtų rinktis žmonės nuvažiuojantys mažiausius atstumus.

Dygliuotas padangas patartina rinktis nevalomuose ruožuose dažnai besilankantiems vairuotojams. Itin geras sukibimas ant dangos padengtos ledu ar sniegu. Tačiau šios padangos sukelia nemažą triukšmą, todėl jas eksplotuojant stipriai sumažėja važiavimo komfortas.

Padangų kokybė, kuri tiesiogiai įtakoja mašinos stabilumą ir vairuotojo saugumą kelyje priklauso nuo padangų eksplotacijos laikotarpio. Prieš priimant sprendimą pirkti padangas, specialistas pataria pasiteirauti kiek laiko šios padangos yra sandėliuojamos.

„Nors padangų gamintojai miglotai apibrėžia padangų eksplotacijos tinkamumo laikotarpį, tačiau nurodo, kad maksimalus padangų sandėliavimo laikotarpis – 5 metai, o eksplotavimo – 10 metų.  Po šio laikotarpio padangą patartina utilizuoti, nepriklausomai nuo protektoriaus būklės. Gaila, kad nėra atlikti tikslūs tyrimai, kuriuose atsispindėų kaip bėgant metams padanga nusidėvi.

Padangų kokybė ir būsimos eksplotacijos trukmė priklauso nuo individualios kiekvieno vairuotojo situacijos. Tam, kad padangos techniniai rodikliai būtų išnaudojami maksimaliai reikia kruopščiai jas atsirinkti arba pasikonsultuoti su specialistu, kuris jums padės išsirinkti tinkamiausią variantą.