Kaip išsirinkti tinkamas padangas ?

Kaip išsirinkti tinkamas padangas ?

Kaip išsirinkti tinkamas padangas ?

Kad ir kaip kruopščiai prižiūrėtume savo automobilį, galiausiai ateina laikas įsigyti naują padangų komplektą. Klausimas, kokias padangas rinktis žiemai ar vasarai, pakankamai keblus: yra daugybė niuansų, kuriuos tenka apgalvoti. Tad nuo ko reikėtų pradėti?

Padangų tipai pagal sezoniškumą

Vasarinės padangos

Jos puikiai pritaikytos mūsų šalies orams ir džiugina stabiliomis kelionėmis tiek esant sausrai, tiek stipriai palijus. Svarbu žinoti, jog gilesnis raštas užtikrina didesnį saugumą šlapiuose keliuose.

 

Žieminės padangos

Geresnius sukibimo ir sustojimo rodiklius turinčios padangos yra dar kelių skirtingų tipų, tad jeigu Jūsų laukia padangų keitimas į žiemines, turėtumėte atidžiau susipažinti su galimomis opcijomis.

 

Universalios padangos

Tikriausiai jau ne kartą esate įsitikinę, jog universalių dalykų nebūna  jei taip, nenustebinsime Jūsų aptardami ir šias padangas. Nors iš esmės jos yra pritaikytos įvairioms oro sąlygoms, atėjus žiemai, ilgesnių (o kartais  net ir visiškai trumpų) išvykų rekomenduojama vengti. Žinoma, jų kaina yra gerokai žemesnė, tad jei vertinate praktiškus sprendimus ir automobilį naudojate labai retai, tokių padangų Jums tikrai užteks.

Naujos ar restauruotos padangos?

Tai dar vienas labai svarbus klausimas, į kurį turėsite atsakyti. Vertinantiems ekologiškus (o dar labiau  ekonomiškus) sprendimus, ypač patinka  restauruotos padangos . Naudojant šią technologiją, pakeičiamas nusidėvėjęs padangų protektorius  kitaip tariant, jos prikeliamos naujam gyvenimui. Bene ryškiausias privalumas šiuo atveju yra nedidelė kaina.

Tačiau kalbant apie visus kitus parametrus, praktiškai visais atvejais jas lenkia naujos padangos. Pasirinkę tokius gaminius, visuomet žinosite, ką perkate ir galėsite numatyti, kiek maždaug naujasos padangos tarnaus. Naujos padangos yra mažiau triukšmingos, pasižymi geresniu sukibimu su šlapia kelio danga, puikiu stabdymu ir ilgu tarnavimu, taigi verta pagalvoti, ar toks komfortas nėra vertas Jūsų investicijų.

Visgi, ne visais atvejais naujas ir restauruotas padangas galime įstatyti į tam tikrus rėmus. Jei rinksitės patikimus prekinius ženklus ir paskirsite daugiau laiko eksploatacinių savybių nagrinėjimui, ir tarp pigesnių restauruotų modelių rasite patikimų, dėmesio vertų variantų.

 Ar Jums reikia naujų padangų?

Nepriklausomai nuo to, koks padangų tipas Jums atrodys priimtinesnis, anksčiau ar vėliau ateis metas pagalvoti apie naujus pirkinius. Jei turite nuo praėjusio sezono užsilikusius gaminius, pirmiausia turėtumėte įsitikinti, ar padangos vis dar tinkamos tolimesnėms saugioms kelionėms. Gamintojai pateikia preliminarius laikotarpius, kada keisti vasarines ir žiemines padangas naujomis, tačiau ir Jūs patys galite tai pastebėti. Vadovaukitės šiais faktoriais:

 • Protektoriaus gylis. Žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3mm, o vasarinių – 1,6 mm, tačiau net ir be specialių matuoklių galima pastebėti susidėvėjimą. Visose padangose yra specialus indikatorius: kai protektorius su juo susilygina, tai ženklas, jog padangų gylis nebėra tinkamas kokybiškoms Jūsų kelionėms.
 • Šoninės sienelės įtrūkimai. Jei šiose vietose pastebėsite įpjovimus, įtrūkimus ar kitas deformacijas, nieko nelaukite ir nedvejokite  Jūsų naudojami gaminiai jau atitarnavo savo laikotarpį!
 • Gumbai ir pūslelės. Šie ženklai rodo, jog naudotos padangos turi pakankamai silpną išorinį paviršių. Išgirdus tokį faktą, būtų nedrąsu leistis į ilgesnes keliones, ar ne? 
 • Vibracija. Vairuodami jaučiate nemalonų vibravimą? Dėl to gali būti kaltos ir nusidėvėjusios padangos  nepamirškite to patikrinti!

Kaip pasirinkti naujas padangas?

Pirkdami bet kuriam sezonui tinkančias padangas, susidursite su įvairiais terminais  pradėkite nuo pažinties su jais. Nors niuansų yra daugiau, užteks, jei žinosite keturis esminius. 

Dydis 

Tai pats svarbiausias aspektas, apimantis padangų plotį, skersmenį ir aukštį. Šiuo atveju neturėsite didelės pasirinkimo laisvės. Nors šiokie tokie nukrypimai yra galimi, geriausia vadovautis gamintojo apibrėžimais. Jei laukia padangų keitimas į žiemines ar priešinga situacija, atsižvelkite į dabar naudojamų gaminių matmenis: taip tikrai neapsiriksite.

Greičio indeksas

Šis parametras nurodo, kokiu greičiu patartina važiuoti, norint nepadaryti žalos nei padangoms, nei automobiliui. Daugiau šiuo atveju reiškia geriau, bet vertėtų atsižvelgti ir į tai, jog dėl didesnio greičio gali sumažėti žieminių padangų protektoriaus gylis. Paprasčiausia ir vėl būtų vadovautis gamintojų patarimais, tačiau atkreipkite dėmesį, jog žiemai skirtų padangų indeksas saugumo sumetimais kartais yra mažesnis nei leidžia transporto priemonių kūrėjai.

Protektoriaus raštas

Atsižvelgiant į šį aspektą, išskiriamos trys grupės: 

 • kryptinės;
 • asimetriškos;
 • simetriškos padangos. 

Kai artėja žieminių padangų sezonas, patartina pasižvalgyti po kryptinių padangų asortimentą: jos laikomos vienomis patikimiausių ir lengviausiai suvaldomų net ir tuomet, kai kelio sąlygos nedžiugina.

Simetriškos padangos labiau tiks trumpesnėms miesto kelionėms ir geresniems orams, tuo tarpu asimetrinės yra pritaikytos įvairioms kelio sąlygoms, todėl tiks tiems, kurie pasiryžę daugiau investuoti į asmeninį komfortą. Visgi, svarbu žinoti, jog tam tikros padangų savybės priklauso ne tik nuo rašto: atliekami specialūs žieminių padangų testai leidžia tiksliau nustatyti kiekvieno modelio privalumus, todėl vertėtų atidžiau susipažinti su visomis pateikiamomis specifikacijomis.

Mišinio kietumas. Ši savybė, dažniausiai būdinga žieminėms padangoms, nusako, kokiems keliams yra pritaikyti šie gaminiai. Minkštos padangos tiks sunkiau pravažiuojamoms vietovėms, tuo tarpu kietesnės tiks tokiai pačiai, kietai ir kokybiškai kelio dangai.

Rinkdamiesi padangas, turėtumėte apgalvoti:

 • Kokiomis oro sąlygomis dažniausiai keliaujate;
 • Su kokiomis blogiausiomis situacijomis galite susidurti kelyje;
 • Kur dažniausiai vairuojate (mieste, greitkelyje, užmiestyje ar kt.);
 • Koks yra Jūsų vairavimo stilius.

Atsakę į klausimus ir žinodami visą šią informaciją, lengviau nuspręsite, kuriomis padangomis verta pasitikėti. Atidžiai skaitykite aprašymus ir lyginkite modelius tarpusavyje  platų padangų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Kaip utilizuoti senas padangas?

Padangomis vis dar turime pasirūpinti ir tuo atveju, kai jos nebėra tinkamos naudojimui – tuomet reikia surasti vietą, kur jas galima priduoti utilizavimui. palikti naudojimui nebetinkamas padangas keičiant jas servise.